Ford E-Transit – lider niezawodności w elektrycznej odsłonie

Napęd elektryczny sprawił, że dostawczy Ford E-Transit zyskał wiele nowoczesnych funkcji. Jednocześnie obecność takiej technologii nie wpłynęła na istotne w tej klasie samochodów cechy praktyczne – to kultowy Transit w nowoczesnej formie!

AUTOR: oprac. Julian Grabowski
DATA: 04.07.2022

Samochody elektryczne są z nami od lat i chociaż popularność zdobywają głównie modele idealnie sprawujące się w zatłoczonym mieście, to jest kilka wyjątkowych aut, które skradły serca kierowców. Jednym z nich na pewno jest Ford Mustang Mach-E, czyli elektryczna odsłona ikonicznego auta sportowego – samochód nominowany niemal we wszystkich prestiżowych konkursach na świecie, który w Polsce zdobył tytuł Car of the Year 2022, będąc najlepiej sprzedającym się elektrykiem.

Podobnie sytuacja wygląda z Fordem Transitem, którego nazwa jest legendarna, na równi ze sportowym Mustangiem, a jego historia nawet dłuższa. E-Transit - elektryczna wersja kultowego samochodu dostawczego, odniósł olbrzymi sukces wyprzedając przeszło 80% aut przewidzianych na polski rynek jeszcze przed oficjalnym debiutem, co wyraźnie obrazuje w jakim napięciu przedsiębiorcy wyczekiwali premiery tego modelu.

Auto dostawcze z prawdziwego zdarzenia

Samochody, których zadaniem jest przede wszystkim wykonywanie pracy i wypracowywanie zarobku dla firmy, muszą być innowacyjne, niezawodne i tanie w utrzymaniu. To przy okazji cechy napędu elektrycznego, który zapewnia tanią eksploatację, bezawaryjność, a także zwiększa uniwersalność zwykłego auta dostawczego. Taki właśnie jest E-Transit - może bezszelestnie poruszać się po mieście, korzystając ze stref wykluczonych dla aut spalinowych i z tzw. buspasów, służyć jako mobilne źródło prądu, zasilając narzędzia mocą do 2,3 kW mocy, czy przewozić do 1758 kg ładunku.

Najważniejsze jest jednak to, że elektryczny E-Transit, wyróżniony w plebiscycie Wirtualnej Polski jako Użytkowy Samochód Roku 2022, wciąż pozostaje prawdziwym Transitem, który w segmencie samochodów dostawczych stanowi realną alternatywę odpowiadającą na potrzeby przedsiębiorców potrzebujących solidnego auta do pracy.

Ford E-Transit to samochód wszechstronny, niezawodny i gotowy na codzienne wyzwania małego i dużego biznesu. Imponuje mocą 269 KM silnika elektrycznego i wysokim maksymalnym momentem obrotowym 430 Nm. Duży zestaw akumulatorów zapewnia imponujący zasięg – do 309 km,. Akumulatory te umieszczono tak sprytnie, że nie zabierają w żaden sposób przestrzeni ładunkowej E-Transita. Model ten, w zależności od wielkości (do wyboru jest 25 różnych konfiguracji długości i wysokości nadwozia, w tym jako furgon, podwozie pod zabudowę czy minibus), zapewnia od 9,5 do nawet 15,1 metra sześciennego przestrzeni roboczej, co stanowi niezaprzeczalną zaletę „dostawczaka” z zerową emisją.

„E-Transit ma duży zestaw akumulatorów, dzięki czemu zapewnia spory zasięg – do 309 km”. Zasięg do 309 kilometrów (WLTP), według badań Forda, nie tylko pozwala na spokojną, codzienną pracę, ale jest także wiodącą wartością w swoim segmencie.

Funkcje i rozwiązania technologiczne w pełni skomunikowanego E-Transita

Minęły czasy, kiedy na liście wyposażenia samochodów dostawczych znajdowały się jedynie radioodtwarzacz i centralny zamek. Ford E-Transit zmienia zasady wśród samochodów dla klientów biznesowych. Lista opcji jest bardzo długa. Zacznijmy od tej najbardziej futurystycznej, która zmieniła sposób w jaki korzystamy z samochodu – dzięki łączności z Internetem można stale monitorować nasze auto w aplikacji FordPass Pro.

Aplikacja pozwala zlokalizować samochód na mapie, monitorować stan naładowania akumulatorów, sprawdzać termin kolejnego przeglądu, a nawet zarządzać pojazdem, np. poprzez zdalne sterowanie takimi funkcjami jak otwieranie i zamykanie. Ponadto, z pomocą wbudowanej wyszukiwarki stacji ładowania z łatwością zlokalizujesz najbliższy punkt, w którym w razie potrzeby uzupełnisz poziom naładowania baterii, by samochód mógł dalej wykonywać swoją pracę.

E-Transit ma także do zaoferowania bogate wyposażenie w wersji standardowej, zapewniające kierowcy komfort i bezpieczeństwo. Obejmuje ono m.in. system zapobiegania kolizjom (Pre-Collision Assist), system kontroli pasa ruchu, zabezpieczenie przedziału ładunkowego, mające na celu ochronić wnętrze pojazdu przed uszkodzeniem, podgrzewanie przedniej szyby, czy sterowaną elektronicznie klimatyzację automatyczną EATC, która nie jest oczywistym wyposażeniem w tego rodzaju samochodach.

E-Transit może być też wyposażony w podgrzewane przednie fotele i lusterka, czy chociażby automatycznie uruchamiający wycieraczki czujnik deszczu. W Fordzie zadbano również o detale, takie jak dodatkowe oświetlenie przestrzeni ładunkowej, które dla profesjonalistów jest nie do przecenienia i pozwala na pracę w najlepszych warunkach.

Podgrzewane przednie fotele

Każdy kierowca doceni tę możliwość podczas jazdy w zimowych warunkach.

System informacyjno-rozrywkowy SYNC 4

12-calowy ekran zawiera najnowocześniejszy system Forda, znany z Mustanga Mach-E.

Pokrętło zmiany biegów

Ford wykorzystuje przekładnię o stałym przełożeniu, co dla kierowcy oznacza brak konieczności ręcznej zmiany biegów i obsługi sprzęgła.

Inteligentne technologie w służbie kierowcy

Warto wspomnieć też o licznych systemach bezpieczeństwa, które aktywnie dbają o spokojną podróż – bez znaczenia czy poruszamy się w mieście czy wyjeżdżamy w dalszą trasę. Na liście opcji znajdziemy m.in. system automatycznego awaryjnego hamowania, który wspiera kierowcę w sytuacji zagrożenia kolizją. Na pokładzie E-Transita jest też funkcja wspomagania ruszania na wzniesieniu, tempomat, a także system kontroli obciążenia pojazdu czy funkcja kontroli ryzyka wywrócenia. Kierowca Forda E-Transita wyraźnie poczuje, że elektronika wspiera go na każdym kroku. Również podczas parkowania, bo samochód ma czujniki z przodu i z tyłu.

Na licznej liście wyposażenia znajdziemy też elementy, które są charakterystyczne dla samochodów elektrycznych. Mowa nie tylko o tym, że silnik uruchamia się przyciskiem, ale o obecności pokrętła do wyboru biegów, czy jak kto woli – pokrętła skrzyni biegów, chociaż takowej w napędzie E-Transita akurat nie ma. Jak przystało na samochód elektryczny, Ford wykorzystuje przekładnię o stałym przełożeniu, co dla kierowcy w uproszczeniu oznacza tylko jedno – wystarczy wybrać tryb „D” i ruszać przed siebie. Brak konieczności ręcznej zmiany biegów i obsługi sprzęgła to jedna z największych zalet napędu elektrycznego, co w ogromnym stopniu zwiększa komfort pracy.

Kilka trybów jazdy do wyboru

Możesz dostosować napęd E-Transita do warunków panujących na drodze. Tryb Normal oznacza jazdę na co dzień, Slippery poprawia prowadzenie na mokrej nawierzchni, a Eco pomaga zwiększyć zasięg.

Trudno znaleźć słabe strony tego elektrycznego samochodu dostawczego. Ford E-Transit – podobnie jak Ford Mustang Mach-E – pisze nowy rozdział w historii tego kultowego modelu. Kierowcy podczas jazdy będzie imponować cisza we wnętrzu kabiny i spory zasięg napędu elektrycznego. Natomiast w trudach codziennej pracy pomaga ogromna przestrzeń ładunkowa i inne cechy typowe dla klasycznego pojazdu dostawczego. Właściciel firmy doceni z kolei niskie koszty użytkowania elektrycznego Forda E-Transita. Tak buduje się legendę!

W pełni elektryczny E-Transit - stworzony z myślą o Twoim biznesie

Samochody z napędem elektrycznym zrewolucjonizują rynek, ale też biznes. Ford
E-Transit jest tego najlepszym dowodem. To pojazd dostawczy nowych czasów, który będzie wizytówką wielu odpowiedzialnych przedsiębiorców.

AUTOR: oprac. Julian Grabowski
DATA: 04.07.2022

Historia zna taką sytuację bardzo dobrze – Ci, którzy jedynie naśladują konkurencję nigdy nie wybiją się ponad przeciętność, natomiast tacy, którym nie zabraknie wiedzy i odwagi, aby zaryzykować, mają szansę zmienić bieg przyszłości. Bardzo łatwo w tej hierarchii umiejscowić inżynierów Forda - marki, której nie brakuje know-how (wszak oferuje model Transit już niemal 70 lat), ani odwagi, bo do jej oferty włączono wiosną tego roku w pełni elektrycznego następcę legendarnego pierwowzoru. Samochody elektryczne są przyszłością motoryzacji, jednak patrząc na model przez pryzmat jego historii to właśnie E-Transit, jako reprezentant segmentu pojazdów dostawczych, może okazać się przełomowy.

Miasto to jego żywioł – Ford E-Transit”

To, co wyróżnia ikonicznego E-Transita to wszechstronność. Przedsiębiorcy mogą wybierać spośród 3 wersji nadwozia (van, brygadowy, podwozie), różniących się ładownością oraz dopuszczalną masą całkowitą, z wieloma wariantami długości i wysokości (oferowanych jest 25 konfiguracji), dzięki czemu auto można spersonalizować tak, aby było "szyte" na miarę potrzeb każdego biznesu.

Dzięki uniwersalności E-Transita dopasowanie gabarytów i możliwości przewozowych auta do potrzeb klienta biznesowego pozwala zarówno na konfigurację zwinnego modelu o mniejszej długości, jak i przestronnego auta, oferującego ponad 15 metrów sześciennych przestrzeni ładunkowej. Nawet w największej odmianie samochód ten idealnie sprawdza się w mieście, bowiem walory napędu elektrycznego, takie jak podwyższona wydajność, bezawaryjność czy cicha praca silnika, właśnie w tym środowisku są najbardziej pożądane.

Zacznijmy chociażby od stref wolnych od transportu, bo to miejsca, które w Europie szybko się rozpowszechniają. Ich zadaniem jest sprawić, że ruch pojazdów spalinowych ominie najbardziej zatłoczone miejsca w miastach, które spod dyktatu samochodów zostaną niejako zwrócone pieszym i lokalnym mieszkańcom. W tych strefach ludzie nadal prowadzą jednak swoje biznesy, a mieszkańcy oczekują przesyłek, a więc tu otwiera się pole do popisu dla elektrycznych samochodów do zadań specjalnych. To tylko jeden z powodów, dla których już dziś rośnie popularność zelektryfikowanych aut tzw. transportu na ostatni kilometr.

Stworzony do codziennej pracy

Pojazdy użytkowe są szczególnie interesujące w kontekście elektryfikacji co najmniej z kilku powodów. Podstawowym jest szeroko dostępna łączność komórkowa – nowoczesne pojazdy dostawcze niemal zawsze są połączone z chmurą.

Samochody dostawcze z napędem elektrycznym, czyli E-Transit i jego zalety

Czasy, w których kierowcy obawiali się zasięgu pojazdów elektrycznych są już dawno za nami. Za skutecznością takich aut nie muszą lobbować producenci, bo opowiadają się za nią właściciele i użytkownicy takich pojazdów, którzy w ostatnich latach rozpowszechnili je na polskich drogach. Nikogo więc nie dziwi, że duży i praktyczny samochód elektryczny, jak E-Transit, zapewnia zasięg porównywalny z autami osobowymi. Według rygorystycznych testów procedury WLTP, która przewiduje ściśle określone pomiary drogowe, Ford E-Transit jest w stanie na jednym pełnym ładowaniu pokonać do 309 kilometrów, co stanowi wystarczający zasięg dla przedsiębiorców pracujących z wykorzystaniem samochodu.

Oczywiście nie jest to zasięg, który pozwoli pokonać jednego dnia trasę z wybrzeża w góry i z powrotem, jednak nie w tym celu tworzy się elektryczne „dostawczaki”. Te mają dać kierowcy swobodę jazdy w mieście, ponieważ – jak donosi większość raportów i badań – nawet najbardziej wymagający kierowcy, jak np. kurierzy, którzy poruszają się autem przez cały dzień, pokonują średnio zaledwie około 50 kilometrów. To dlatego, że przez większość czasu przejeżdżają krótkie, a nawet bardzo krótkie odcinki, a podczas takiej jazdy komfort i niezawodność tego napędu oraz fakt, ze poruszamy się bez emitowania spalin, są bardzo ważne.

„Nawet najbardziej wymagający kierowcy, jak np. kurierzy, którzy poruszają się autem przez cały dzień, pokonują średnio zaledwie około 50 kilometrów”. Zasięg nawet 309 km sprawia zatem, że nowym E-Transitem możemy poruszać się swobodnie i bez obaw o częste ładowanie akumulatorów.

No właśnie, ładowanie. To bardzo ciekawy temat, ponieważ Ford nie szedł na skróty i E-Transit ma tak samo zaawansowane funkcje, jak elektryczne SUV-y i limuzyny. Mowa chociażby o funkcji szybkiego ładowania, dzięki której można korzystać z ogólnodostępnych stacji dysponujących mocnymi ładowarkami z prądem stałym (DC). Dzięki nim akumulatory można naładować do poziomu 80% już w 34 minuty. Większość kierowców będzie ładowało samochód jednak w domu, w siedzibie swojej firmy lub nawet w trakcie pracy na terenie klienta – wystarczy E-Transita podłączyć do zwykłego gniazdka, aby w trakcie postoju uzupełnić energię w samochodzie.

E-Transit oferuje przedsiębiorcom także innowacyjne technologie, dzięki którym mogą oni zwiększyć wydajność swojego biznesu. Wśród zaawansowanych funkcji, których nie zapewniają inne samochody wymienić można Pro Power Onboard - specjalnie złącze 2,3 kW pozwalające zasilać narzędzia podczas pracy czy laptopa w miejscu, w którym nie mamy dostępu do innego źródła prądu. Samochód może więc pełnić funkcję powerbanku na kołach. Natomiast system multimedialny Ford SYNC 4, dzięki łączności z Internetem, może automatycznie pobierać z chmury darmowe aktualizacje systemu, wraz z aktualizacją oprogramowania napędu elektrycznego. To przyczyni się do lepszego użytkowania pojazdu i ograniczy konieczność wizyt w serwisie.

Elektryczny E-Transit? Jedyny słuszny wybór.

Wybór elektrycznego „dostawczaka”, poza komfortem bezemisyjnej i absolutnie cichej jazdy, która ma szczególne znaczenie w przypadku kierowców spędzających większość czasu za kółkiem, ma również sens z punktu widzenia oszczędności firmy. Samochód można dziś mieć w atrakcyjnym finansowaniu, jazda nim jest tańsza niż pojazdami spalinowymi, a bezawaryjny układ napędowy i długa gwarancja (8 lat i 160 000 km na akumulatory) pozwalają nie martwić się wcale kosztami eksploatacji. Przewiduje się, że jazda E-Transitem będzie wiązała się z nawet 40% niższymi kosztami użytkowania w trakcie trwania typowego kontraktu biznesowego. To robi wrażenie!

Najbardziej wartą uwagi liczbą jest jednak 70 000 złotych – to kwota dofinansowania, jaką można otrzymać na zakup firmowego samochodu dostawczego z napędem elektrycznym. To spora oszczędność dla Twojego biznesu, która pozwoli obniżyć cenę zakupu auta, a zaoszczędzoną kwotę przeznaczyć na rozwój Twojej firmy. W segmencie elektrycznych samochodów dostawczych nie ma dziś lepszego wyboru niż niezastąpiony i niezawodny E-Transit, który już dziś jest solidnym partnerem niejednego biznesu.

Ford E-Transit Użytkowym Samochodem Roku Wirtualnej Polski!

Niewielu producentów ma takie doświadczenie z samochodami dostawczymi, jak Ford. Świadczy o tym fakt, że Transit to od dziesiątek lat ikona tego segmentu. Teraz jest to również pierwszy dostawczy Ford z napędem elektrycznym. E-Transit pokazuje, że elektryczne auto użytkowe nie musi być ciekawostką dla wybranych. W dodatku został właśnie laureatem plebiscytu Samochód Roku Wirtualnej Polski 2022 w kategorii Użytkowy Samochód Roku!

AUTOR: Julian Grabowski
DATA: 31.08.2022

Jak co roku dziennikarze motoryzacyjni z serwisów Autokult.pl i Autocentrum.pl w dziewięciu kategoriach wybrali najlepsze samochody oferowane na polskim rynku. 8 czerwca, na kameralnej gali wręczenia statuetek, Ford E-Transit został ogłoszony Użytkowym Samochodem Roku Wirtualnej Polski 2022. Co ciekawe i znamienne, aż w 5 kategoriach zwyciężyły samochody elektryczne – jednym z nich był właśnie Ford, który udowadnia, że elektryfikacja nie jest już domeną wyłącznie tzw. „osobówek”.

Ford E-Transit to nie byle jakie auto, ale prawdziwa ikona w klasie aut dostawczych – model ten po raz pierwszy trafił do rąk klientów już w 1953 roku i od tamtej pory uważany jest za jeden z najlepszych samochodów w segmencie. Ford dobrze wie, że Transit to klasa sama w sobie, więc podobnie jak w przypadku Mustanga, postanowił zelektryfikować tę ikonę, aby z podniesioną głową wejść w nową erę motoryzacji.

Zalet elektrycznego napędu w aucie dostawczym jest mnóstwo, zaczynając od komfortu jazdy, bo silnik nie hałasuje i nie trzeba zmieniać biegów, idąc przez ekologię, bo auto nie emituje ani grama szkodliwych spalin, docierając do kosztów użytkowania, które w aucie z takim napędem są po prostu znacznie niższe. Tak jak pierwszy Transit był narzędziem pozwalającym rozwijać się rodzinnym firmom, tak nowy model pozwoli przedsiębiorcom przenieść swój biznes w nową erę mobilności.

Przede wszystkim wszechstronny

Nie każdy przedsiębiorca ma identyczne potrzeby – to jasne. Dlatego w ofercie Forda E-Transita można znaleźć wersje różniące się długością konstrukcji, rodzajem zabudowy i liczbą miejsc dla pasażerów – w zależności od specyfiki swojego biznesu możesz wybrać kompaktowego vana, wszechstronną wersję z pojedynczą kabiną lub przestronną „brygadówkę”. W ofercie są trzy odmiany różniące się długością nadwozia i wielkością rozstawu osi, a także dwie wersje wysokości nadwozia.

Łącznie do wyboru kierowcy oddano 25 różnych konfiguracji, a w zależności od wariantu otrzymujemy ogromną przestrzeń ładunkową, od 9,5 do nawet 15,1 m³! Niezależne zawieszenie tylnej osi zapewnia bezpieczną jazdę zarówno bez, jak i z obciążeniem. Jak przystało na samochód firmowy, E-Transit może zabrać towar o łącznej masie do 1758 kilogramów.

Co ważne z perspektywy przedsiębiorcy, który od samochodu oczekuje bezawaryjności i przydatności w codziennym funkcjonowaniu swojej firmy, Ford E-Transit oferuje odpowiednio zabezpieczony przedział ładunkowy. Nie jest to standardem w tej klasie, zazwyczaj kierowca otrzymuje „pakę” wykonaną z gołej blachy, ale w Fordzie jest ona obita specjalnym tworzywem, dzięki czemu przewożone towary nie przesuwają się bezwładnie, a samochód nie ulega zniszczeniu. To drobna rzecz, ale istotna z punktu widzenia profesjonalistów.

Napęd elektryczny, czyli dostawcza rewolucja

Wiele wskazuje na to, że napęd elektryczny to najlepsze rozwiązanie dla aut dostawczych poruszających się w obrębie miasta i jego okolic. Dzięki temu Ford E-Transit będzie jeździł bezemisyjnie w miejscach, gdzie zanieczyszczenie powietrza stanowi zagrożenie dla mieszkańców, ale będzie też w stanie poruszać się w strefach ruchu przeznaczonych dla pojazdów ekologicznych, których wdrożenie w Polsce ma mieć miejsce lada chwila.

Jednocześnie napęd elektryczny nie sprawił, że projektanci E-Transita poszli na kompromis, bo akumulatory zamontowano pod podłogą – nie zabierają miejsca w przestrzeni załadunkowej, a zasięg dostawczego Forda sięga nawet 309 kilometrów. To według dostępnych analiz wystarczy na cały tydzień pracy kuriera, bez konieczności ładowania akumulatorów. Te można uzupełniać ze zwykłego domowego gniazdka, rekomendowanej przez Forda ładowarki naściennej Ford Connected Wallbox, ale też z pomocą szybkich ładowarek zlokalizowanych przy autostradach, w tym największej tego typu sieci w Europie – IONITY, której Ford jest partnerem.

Napęd elektryczny zapewnia komfort jazdy, niskie koszty użytkowania i bezawaryjność, dzięki czemu Ford E-Transit jest samochodem bezkonkurencyjnym w swojej klasie. Jednak to nie wszystko, ponieważ ten bestseller wśród aut dostawczych imponuje także rzadko spotykanymi osiągami a także świetnym prowadzeniem. Silnik elektryczny Forda ma nawet 269 KM i 430 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a co ważniejsze, cała siła napędowa jest dostępna od razu, bez czekania aż silnik wkręci się na obroty. To właśnie dzięki temu E-Transit, nawet z pełnym ładunkiem, błyskawicznie reaguje na wciśnięcie gazu, a także płynnie nabiera prędkości. Przy tym jego właściwości jezdne są na najwyższym poziomie. To prawdziwa rewolucja w świecie aut dla biznesu.

Niezawodny i opłacalny wybór

Tak jest – samochody elektryczne to najbardziej niezawodne auta na świecie. Jest tak dlatego, że układ napędowy ma prostą budowę – nie ma w nim wielu elementów, jak filtry układu wydechowego, turbosprężarka czy rozrząd, a więc lista elementów podatnych na zużycie została radykalnie obniżona. Koszty utrzymania takiego auta są o 40% niższe niż spalinowego. Dotyczy to również hamulców, bo auto elektryczne przez większość czasu może zwalniać za pomocą rekuperacji, a wtedy odzyskuje energię kinetyczną i ładuje akumulatory, rzadziej angażując do pracy tarcze i klocki.

W samochodzie elektrycznym nie ma też potrzeby wymiany oleju silnikowego. Stale rosnący popyta na auta elektryczne i ich wspomniana niezawodność sprawia, że Ford E-Transit wyróżnia się bardzo wysoką wartością rezydualną – po 3 latach i 60 000 km auto będzie warte nawet 55,9% pierwotnej ceny, co jest najwyższą wartością w tej klasie samochodów.

Bogato wyposażony w nowoczesne funkcje

Czasy, kiedy auto dostawcze miało jedynie fotele i kierownicę już dawno minęły – elektryczny Ford E-Transit jest samochodem wyjątkowo dobrze wyposażonym, i to już w standardzie! Wyróżnić należy przede wszystkim nowoczesny system multimedialny SYNC 4A, który łączy się z Internetem. Poza oczywistymi elementami, jak nawigacja z informacjami o korkach, pojawiły się też te przeznaczone dla aut elektrycznych, np. możliwość zdalnego sterowania wybranymi funkcjami samochodu i uruchamiania ładowania akumulatorów za pomocą smartfona. Dodatkowo, automatycznie pobierane aktualizacje oprogramowania samochodu pozwalają na poprawianie i rozwój jego funkcjonalności oraz eliminowanie drobnych usterek w trakcie użytkowania.

Nie brakuje również elementów wyposażenia uprzyjemniających pracę kierowcy, jak chociażby automatyczna klimatyzacja, podgrzewana przednia szyba czy jednobiegowa przekładnia o stałym przełożeniu, obsługiwana pokrętłem. Komfort to nie wszystko, liczy się również bezpieczeństwo, a w tej kategorii Ford E-Transit także wyznacza nowe standardy na rynku – auto wyposaża się w innowacyjne systemy wspomagające kierowcę, takie jak m.in. funkcja wspomagająca awaryjne hamowanie w celu uniknięcia zderzenia, asystent utrzymujący auto na pasie ruchu czy monitoring zmęczenia kierowcy. To elementy oferowane w standardzie.

Ciekawostka – w przedziale ładunkowym Ford wprowadził kolejną innowację. Jest nią Ford Pro Power Onboard czyli specjalne gniazdka 230 V o mocy nawet 2,3 kW, co pozwala wykorzystać energię z akumulatorów do zasilania wiertarki, oświetlenia czy nawet laptopa, zgodnie z potrzebami danego biznesu. Taki powinien być każdy nowoczesny „dostawczak”!

Rata od: netto/mies.
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.