Nowy Ford Mustang Mach-E, czyli zmiany przygotowane na 2023 rok

To jeden z najpopularniejszych samochodów elektrycznych w Polsce i jeden z tych, które przyczyniły się do szybszego rozwoju elektromobilności w naszym kraju – Mustang Mach-E to auto warte uwagi, zwłaszcza teraz, gdy do sprzedaży trafił zmodernizowany model.

AUTOR: Julian Grabowski
DATA: 24.10.2022

Dziś już nikt nie dziwi się elektrycznemu Mustangowi, bo odmiana Mach-E to coraz częstszy widok na ulicach. Każdy przyzna, że Ford Mustang jest jednym z najbardziej ikonicznych samochodów w świecie motoryzacji, a korzystający z jego imienia Mach-E dorzuca do tego mocny i ekscytujący napęd elektryczny. Dzięki temu w pełni zelektryfikowany SUV z logo Mustanga redefiniuje rynek samochodów elektrycznych i otwiera nowy rozdział w historii marki Ford.

Połączenie designu typowego dla tego samochodu sportowego, zaawansowanej technologii napędu elektrycznego, zaskakująco pojemnego i praktycznego wnętrza, a także nowoczesnego wyposażenia stworzyło jeden z najbardziej uniwersalnych SUV-ów oferowanych dziś na rynku. Na rok modelowy 2023 samochód został dodatkowo uzupełniony o nowe elementy wyposażenia, co oznacza, że jego oferta jest teraz jeszcze atrakcyjniejsza.

Ford Mustang Mach-E, czyli ikona wśród samochodów elektrycznych

Ford Mustang Mach-E to w pełni elektryczny SUV z duszą ikonicznego Forda Mustanga, inspirowany jego stylistyką. Nowy design łączący tradycję z nowoczesnością sprawia, że nie pozostaniesz mu obojętny.

Elektryczny Ford – Mustang z krwi i kości

Wystarczy rzut oka na karoserię tego modelu, aby zdecydować się na jego zakup. Masywna osłona chłodnicy, przymrużone przednie reflektory oraz tylne lampy we wzorze typowym dla Mustanga, a to wszystko opakowane w nadwozie o niezachwianych proporcjach samochodu sportowego. Długa maska, mocno podkreślone nadkola i masywny tył. W tym przypadku niczego w tym modelu nie zmieniono. To dobrze, bo i po co zmieniać stylizację rozwijaną skutecznie od niemal 60 lat?

Design elektrycznego Mustanga może się podobać, podobnie jak osiągi, ponieważ nawet podstawowy Mach-E, z jednym silnikiem o mocy 269 KM oraz napędem na cztery koła, przyspiesza od 0 do 100 km/h już w 6,1 sekundy! Z kolei odmiana z napędem na cztery koła i mocą 351 KM rozpędza się o sekundę szybciej! Na czele stoi wersja GT, topowa dla Mustanga – taki samochód pokonuje barierę pierwszej setki w 3,7 sekundy! Dzisiaj to jeden z najlepiej przyspieszających SUV-ów świata, co dla właściciela Mach-E jest kolejną nobilitacją.

Mustang Mach-E – rozchwytywany niczym świeże bułki

Czy koncepcja elektrycznego auta sygnowanego jako Mustang sprawdziła się w rzeczywistości? I to jak! Samochód jest jednym z najchętniej kupowanych modeli elektrycznych w Europie, a ostatnio stał się najlepiej sprzedającym się tego typu samochodem w Polsce. Dla potwierdzenia tej tezy wystarczy jedna liczba – w 2022 roku na jednego Forda Mustanga z silnikiem benzynowym przypadało aż 8 sprzedanych Mustangów Mach-E. Elektryfikacji nie da się już zatrzymać – jak widać, kierowcy są dokładnie tego samego zdania. Z pewnością jednym z argumentów za wyborem tego samochodu jest możliwość jego zamówienia w pełni online, bez konieczności odwiedzania salonu.

W wersji na rok 2023, obok podstawowej wersji wyposażenia Mach-E oraz sportowej Mach-E GT, pojawiła się też odmiana Mach-E Premium, która dostępna jest m.in. w połączeniu z napędem na tylne koła i dużą baterią. Wiele wskazuje na to, że ta ostatnia okaże się wersją bardzo popularną, bo łączy w sobie dynamikę i bogate wyposażenie. Tak jak dotychczas, elektryczny Mustang dostępny jest z jednym z kilku układów napędowych – można wybrać napęd na koła tylne (RWD) lub na wszystkie cztery (AWD), kilka wersji różniących się łączną mocą (od 269 do 487 KM), a także zdecydować się na mniej (75 kWh) lub bardziej pojemny (98 kWh) zestaw akumulatorów.

Naszpikowany elektronami i technologią

Mach-E w wersji 2023 r. otrzymał także nowe efektowne lakiery nadwozia – Vapor Blue i Carbonized Grey – dostępne dotąd jedynie w topowych wersjach, a także dwa nowe wzory obręczy kół, w rozmiarze od 18 do 20 cali. Pojawiła się też nowość dla kierowców żyjących aktywnie, ponieważ Mustang Mach-E może teraz holować przyczepę o masie nawet 1500 kg! Nowością jest również seryjnie oferowany tempomat 2.0, który współpracuje z kamerą oraz danymi z nawigacji satelitarnej, dzięki czemu zapewnia jeszcze większą dokładność działania i przewidywalność sytuacji na drodze. Nie tylko reaguje na ograniczenia prędkości odczytane ze znaków drogowych, ale również zwalnia, kiedy samochód zbliża się do zakrętu lub ronda.

„W wersji na rok 2023, obok podstawowej wersji wyposażenia Mach-E oraz sportowej Mach-E GT, pojawiła się też odmiana Mach-E Premium. Tak jak dotychczas, elektryczny Mustang dostępny jest z jednym z kilku układów napędowych – można wybrać napęd na koła tylne RWD lub na wszystkie cztery AWD

Tak, Mustang Mach-E idealnie sprawdza się jako samochód do jazdy na co dzień – z jednej strony może podkreślić prestiż naszego przedsiębiorstwa, a z drugiej wyraźnie zaznaczyć, że stawia ono na nowoczesne rozwiązania i zrównoważoną energię. Nic dziwnego, że Ford przygotował kilka wygodnych form finansowania tego modelu, ale również usługę Ford Komfortowa Ochrona. To specjalny program dla małych i średnich przedsiębiorstw, pozwalający zarządzać wydatkami, optymalizować koszty i dający gwarancję mobilności w każdej sytuacji. W programie zawierają się takie usługi, jak Ford Protect, czyli ochrona pogwarancyjna, Kontrakt Serwisowy, a więc stałe koszty eksploatacji samochodu, a dla firm z flotą powyżej sześciu aut także pełna usługa Business Service Club.

Ford Mustang Mach-E: Możesz mieć elektryka, a możesz mieć ikonę

Kiedy myślicie o kultowym samochodzie sportowym, Ford Mustang jest jednym z pierwszych modeli przychodzących na myśl. Mustang to amerykańska ikona motoryzacji, najbardziej rozpoznawalny „pony car” na świecie, gwiazda wielu filmów, między innymi kultowego filmu „Bullitt” ze Steve’em McQuinnem. Ford Mustang był i jest marzeniem fanów amerykańskiej motoryzacji – i nie tylko.

AUTOR: Michał Gruszczyk
DATA: 03.07.2022

Ford Mustang Mach-E zamienił bulgot silników w układzie V na… ciszę i niemal bezszelestne podróżowanie. Sportowe wrażenia z jazdy zostały wyniesione na niedostępny do tej pory poziom. Poprzez decyzję o wykorzystaniu nadwozia typu SUV i zachowaniu sportowej charakterystyki jazdy, Mustang Mach-E trafia do jeszcze szerszej grupy odbiorców. To w pełni elektryczny samochód, który nie dość, że pozostał Mustangiem, przełamał także stereotypy dotyczące pojazdów z bezemisyjnym napędem.

Bezpieczeństwo na 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

Ford Mustang Mach-E doskonale chroni Ciebie, pasażerów i innych użytkowników drogi. Najlepszym do-wodem jest najwyższa ocena 5 gwiazdek przyznana przez Euro NCAP – wiodącą w Europie niezależną organizację zajmującą się bezpieczeństwem pojazdów

Jego linia nadwozia została zaprojektowana w taki sposób, aby naturalnie scalić charakterystyczne dla Mustanga elementy, czyli trzysegmentowe tylne lampy, ostro zarysowane linie przednich reflektorów, wydatny grill i sylwetka nadwozia w stylu coupe, z nadwoziem prawdziwego SUV-a (wyższy prześwit, muskularna sylwetka). Stając przed wyborem nowego samochodu elektrycznego, z pewnością wiele osób słyszy w głowie hasło, które idealnie tutaj pasuje: możesz mieć elektryka, a możesz mieć ikonę.

Kolejny rozdział w historii ikony

Niemal od razu po rynkowym debiucie Ford Mustang Mach-E, jako pierwszy elektryczny samochód tej marki produkowany seryjnie, zyskał niesamowitą popularność. Pomimo tego, że topowa wersja GT zadebiutowała po pewnym czasie, zarówno bazowa odmiana RWD, jak i wersja AWD były zamawiane w ilościach, przekraczających możliwości produkcyjne Forda. To ogromne zainteresowanie nowym Mustangiem Mach-E skłoniło amerykańskiego producenta do znacznego zwiększenia ilości produkowanych egzemplarzy.

Od roku 2023 z linii produkcyjnych będzie zjeżdżało aż 200 000 rocznie! Czy sukces modelu Mach-E może dziwić? Są producenci, którzy w dobie elektryfikacji szukają swojego pomysłu na wprowadzenie do gamy modeli zasilanych energią elektryczną. Jedni tworzą zupełnie nowe, nieznane dotychczas linie produktowe, które są czymś zupełnie obcym dla stałych klientów. Inni na tę okazję powołują do życia nowe, wyodrębnione ze swoich struktur marki.

Ford E-Transit czy właśnie Ford Mustang Mach-E stawały się pożądane już w dniu zapowiedzi ich produkcji

W obu przypadkach efekt jest podobny – wdrażanie nowych, nieznanych rozwiązań nie zawsze budzi zaufanie potencjalnych nabywców i wymaga czasu, by rynek się oswoił. Ford podszedł do tego zupełnie inaczej. Wykorzystując dziedzictwo marki, zelektryfikował swoje ikony, konsekwentnie trwając przy własnej tożsamości budowanej przez lata. Ford E-Transit, Ford F-150 Lightning czy właśnie Ford Mustang Mach-E stawały się pożądane już w dniu zapowiedzi ich produkcji. To właśnie spójność i konsekwencja stały się kluczem do sukcesu.

Mustang Mach-E stał się synonimem nowego podejścia z zachowaniem tego, co najlepsze w modelu Mustang. To sportowy SUV oferujący komfortową przestrzeń wewnątrz kabiny, wykonanej z użyciem niezwykle wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. Bogate wyposażenie w standardzie, z dziedziny bezpieczeństwa i multimediów, jest dowodem na to, że najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne świetnie korespondują z wizerunkiem legendarnego sportowego samochodu.

Co ważne, w parze z dynamiczną sylwetką z akcentami typowymi dla Mustanga, idą sportowe osiągi i świetne, dynamiczne prowadzenie, które sprawiają, że to właśnie Mach-E w wersji GT jest najszybszym i najlepiej prowadzącym się Mustangiem w kilkudziesięcioletniej historii tego modelu. Długa lista wyposażenia podstawowego, doskonałe właściwości jezdne i ikoniczny wygląd sprawiają, że konkurenci (nawet w klasie premium) nie są w stanie nawet zbliżyć się do wyników sprzedaży Mustanga Mach-E.

Prawdziwy Mustang, prawdziwy „elektryk”

Mach-E jest prawdziwym Mustangiem, ale czy jest prawdziwym samochodem elektrycznym? Odpowiedzią na to pytanie niech będzie fakt, że to właśnie Mustang Mach-E jest rekordzistą Guinessa w kilku kategoriach. To właśnie ten elektryczny Ford ustanowił rekord najkrótszego ładowania (43 minuty i 13 sekund) w czasie jednej podróży (około 805 kilometrów) przy najniższym zużyciu energii, wynoszącym jedynie 1 kWh na 10,5 kilometra!

Poza tym, że każda wersja Mustanga Mach-E oferuje imponujący zasięg (nawet do 600 km na jednym ładowaniu), niewątpliwym atutem jest także możliwość ładowania samochodu prądem o mocy aż 150 kW. Podczas takiego ładowania w 10 minut zasięg zwiększa się o 119 kilometrów, co podczas pokonywania długich dystansów jest kluczowym parametrem.

Ładowanie Mustanga Mach-E jest niezwykle przystępne. Może odbywać się w miejscach, w których codziennie parkujemy samochód: na parkingach marketów, w galeriach handlowych, przy urzędach czy siedzibach wielu firm. Poza korzystaniem z publicznych stacji ładowania, których z każdym dniem w całej Europie powstaje coraz więcej, możemy także ładować samochód ze zwykłego domowego gniazdka 230V lub inwestując w Wallbox, zapewniający krótszy czas ładowania.

Mustang Mach-E dzięki najnowszemu systemowi SYNC 4A i dzięki zaawansowanej technologii napędu w sposób maszynowy uczy się stylu jazdy i preferencji kierowcy, jednocześnie optymalizując zużycie energii, a przy tym maksymalizując komfort podróżowania. Suma wszystkich rozwiązań i ogólna charakterystyka Mustanga Mach-E zapewniła temu modelowi zwycięstwo w wielu plebiscytach i konkursach, także w Polsce – między innymi w plebiscycie Car of The Year Polska 2022 czy The Best od Moto 2021

Ford Mustang Mach-E: ikona w nowym wcieleniu – lepszym pod każdym względem

Ford Mustang od dziesięcioleci na całym świecie kojarzy się jako legendarny sportowy samochód. To właśnie Mustang był i jest marzeniem wielu fanów motoryzacji. Legenda tego modelu jest czymś unikalnym w skali całej historii motoryzacji, a przedstawiciele marki Ford doskonale zdają sobie z tego sprawę.

AUTOR: Michał Gruszczyk
DATA: 03.07.2022

Świat idzie do przodu, silniki spalinowe coraz szybciej zastępowane są przez napęd elektryczny. Choć Mustang od wielu lat kojarzył się z ogromnymi, widlastymi silnikami spalinowymi, to Ford Mustang Mach-E stał się nową odsłoną tej legendy – w pełni elektryczną. Napęd elektryczny stwarza olbrzymie możliwości w kwestii przyspieszenia, doskonałego prowadzenia i emocji dostarczanych kierowcy. To właśnie Mustang Mach-E był najlepszym kandydatem Forda do wejścia na drogę pełnej elektryfikacji.

Charakterystyka wszystkich samochodów elektrycznych w założeniu jest podobna: nisko umiejscowiony środek ciężkości, dzięki zastosowaniu baterii trakcyjnych, bezpośrednie przeniesienie napędu na koła, oraz wysokie wartości mocy i momentu obrotowego, które dostępne są już od chwili wciśnięcia gazu.

Połączenie tych cech ze świetnie zestrojonym zawieszeniem oraz perfekcyjnie precyzyjnym układem kierowniczym to gwarancja powstania unikatowego samochodu na tle konkurencji. Mustang Mach-E jeździ, prowadzi się i przyspiesza fenomenalnie, a swoim wyglądem nawiązuje do sylwetki tradycyjnego, spalinowego protoplasty.

Satysfakcja na każdym poziomie

Mustang Mach-E jest najlepszym dowodem na to, że czerpanie z dziedzictwa legendarnego modelu w świadomy i konsekwentny sposób pozwala na stworzenie wyjątkowego samochodu. Pomimo tego, że Mach-E jest elektrycznym SUV-em, nie trzeba obawiać się tego, że nie prowadzi się jak sportowy samochód. Wraz z osiągami, dużą mocą i wręcz absurdalnie wysokimi wartościami momentu obrotowego otrzymujemy także przestronne, wygodne i świetnie wykończone wnętrze.

Ekstremalna wersja Mustang Mach-E GT

Elektryczny Mustang Mach-E GT to niesamowite osiągi i potężne 487KM! Najszybciej przyspieszający Mustang w historii poprzez dwa silniki przenosi na koła do 860 Nm maksymalnego momentu obrotowego, niezależnie na przednią i tylną oś

Mach-E to również samochód rodzinny, z dużymi możliwościami. Z kolei dzięki doświadczeniom wyścigowego zespołu fabrycznego Ford Performance powstała wyczynowa wersja – Mach-E GT, która prowadzi się w sposób godny prawdziwego auta torowego! Dopracowane, aktywne zawieszenie, progresywny układ kierowniczy i perfekcyjny rozkład masy pozwalają na niezwykle dynamiczne pokonywanie nawet bardzo ciasnych zakrętów i pełną kontrolę nad samochodem.

Ze względu na to, że nie każdy klient oczekuje od swojego samochodu elektrycznego przyspieszenia rodem z torów wyścigowych, Mach-E dostępny jest w kilku wersjach. Wersja RWD, z napędem na tylną oś, oferuje moc 269 KM i baterię o maksymalnym zasięgu około 440 km lub 294 KM i większą baterię, pozwalającą na przejechanie aż do 600 km. Te dwa warianty przyspieszają od 0 do 100 km/h odpowiednio w 6,1 i 6,2 sekundy – a to dopiero początek!

Wersja AWD posiada napęd na wszystkie koła i również dwa warianty mocy i pojemności baterii. Pierwszy dysponuje mocą 269 KM, 400 km zasięgu i przyspieszeniem do „setki” w 5,6 sekundy. Drugi udostępnia aż 351 KM, 540 km zasięgu i możliwość sprintu od 0 do 100 km/h trwającego jedyne 5,1 sekundy.

Na szczycie oferty stoi wspomniana ekstremalna wersja GT, której nazwa również nawiązuje do historycznie najmocniejszych Mustangów. Posiada napęd na wszystkie koła, moc 487 KM, zasięg do 500 km i oszałamiające przyspieszenie do „setki” – zaledwie 3,7 sekundy. To właśnie przy tej odmianie najwięcej pracy mieli inżynierowie Ford Performance. Wersja GT wyróżnia się nie tylko dedykowanym pakietem stylistycznym, ale także specjalnie dostosowanymi hamulcami marki BREMBO i dodatkowym trybem jazdy Untamed Plus.

Osiągi i bezpieczeństwo

Elektryczny model Mustang Mach-E jest nowym otwarciem dla marki Ford nie tylko ze względu na to, że jest to ich pierwszy w pełni elektryczny, seryjnie produkowany samochód. To również szereg zupełnie nowych rozwiązań, a także kolejna generacja dobrze znanych funkcji i systemów, które to właśnie w modelu Mach-E są dostępne w swoich najbardziej zaawansowanych opcjach.

Zestaw inteligentnych systemów bezpieczeństwa czuwa nad kierowcą, pasażerami i innymi użytkownikami drogi podczas jazdy miejskiej, poza miastem, a nawet podczas manewrów parkingowych. Aktywny tempomat z funkcją Stop&Go gwarantuje bezpieczeństwo i przyjemność z płynnej jazdy, na autostradzie i w miejskich korkach, z zachowaniem optymalnej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Monitorowanie martwego pola oraz system ostrzegania o ruchu poprzecznym przy cofaniu pozwalają na uniknięcie niebezpiecznych sytuacji. W mieście przydatne okażą się też asystenci nagłego hamowania i awaryjnego omijania przeszkody, które pomogą w wykonaniu koniecznego manewru w nagłej, niespodziewanej sytuacji. Między innymi to te właśnie systemy złożyły się na sukces Mach-E w dziedzinie bezpieczeństwa, jakim było zdobycie maksymalnej noty 5 gwiazdek w testach Euro NCAP.

System SYNC 4A

Nowoczesny system multimedialny SYNC 4A wykorzystuje m.in. zaawansowane rozpoznawanie mowy i oferuje możliwość zdalnych aktualizacji

System audio B&O

Mustang Mach-E wyposażony jest w 10 głośników, subwoofer i soundbar wbudowany w deskę rozdzielczą

Ładowarka indukcyjna

Dzięki standardowej funkcji bezprzewodowego ładowania telefonu możesz wygodnie ładować kompatybilny smartfon bez potrzeby korzystania z kabla

Zupełnie nowy, przełomowy system multimedialny SYNC 4A z wyświetlaczem o przekątnej 15,5” to nowe drzwi do skomunikowanego świata i gwarancja pozostania online przez cały czas. To właśnie dzięki nowemu oprogramowaniu Mustang Mach-E jest w stanie automatycznie pobierać i instalować aktualizacje. Za sprawą bezprzewodowych aktualizacji OTA (Over-The-Air) Ford Mustang Mach-E każdego dnia staje się coraz bardziej innowacyjny, a jego funkcjonalności coraz lepsze.

Dzięki SYNC 4A kierowca modelu Mach-E może korzystać z wielu usług dostępnych online dzięki zupełnie nowemu systemowi interakcji FordPass Connect. Ford Mustang Mach-E otwiera nowy rozdział w historii marki i z każdym dniem umacnia swoją pozycję na rynku pojazdów z napędem zeroemisyjnym, będąc zarazem uosobieniem marki Ford, która jako lider innowacji w motoryzacji kontynuuje misję swojego założyciela.

Mustang Mach-E to najszybszy samochód z galopującym koniem na masce w historii. Jest też najnowocześniejszym i najbardziej multimedialnym Mustangiem jaki kiedykolwiek istniał. Dodatkowo jest też najbardziej praktyczny, najbardziej przestronny, najcichszy i najbardziej ekologiczny, z zerową emisją CO2 do atmosfery. Ford Mustang Mach-E to nowe wcielenie legendy, która wciąż trwa.

Rata od: netto/mies.
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.